A GSM fejlesztések alapvetöen két irányban folynak: ipari felhasználás és biztonságtechnika irányában.
1.-Ipari felhasználás
Az eddig elkészült készülékek távirányitásra és távolsági lekérdezésre, monitorozásra szolgálnak. A távirányitás történhet direkt hivással, SMS-el és adatkapcsolattal. Az adatok távolboli lekérdezése szintén történhet SMS ill. beszéd alapon (amikor a kihelyezett készülék 'bemondja' a kért adatokat).
Ezeket a berendezéseket természetesen a fölhasználó kivánalmainak megfelelöen programozom föl.
SMS alapú távirányitással és távlekérdezéssel van fölszerelve az Európai csatlakozás tiszteletére felavatott Idökerékben lévö elektornika is. Itt egy Omrom PLC müködik mely az SMS küldési lehetôséget státuszadatok és riasztások küldésére használja. A beépitett GSM modemen keresztül a PLC on-line kapcsolatba is tud kerülni a távfelügyeleti rendszerrel, ahonnét akár programmódositás is elvégezhetô.
2.-Biztonságtechnikai berendezések
Ezeket a modulokat meglévö riasztókhoz lehet csatlakoztatni és a vezetékes hálózat meghibásodása esetén a GSM modul átveszi a komunikációs feladatokat.
3.-Távadatgyüjtô berendezések
Nagymennyiségü mért adat gyüjtésére és tárolására szolgáló készülékek, melyek 6+4 csatornán gyüjtik az adatokat, belsô memóriájukban 1 hónapig tárolják ezeket.
Az adatok bármikor lekérdezhetôk a GSM hálózaton keresztül és a PC-n futó programban földogozhatók.
A GSM fejlesztéseket a szegedi Seasoft kft -vel közösen végezzük, a készülékek leirásai megtalálhatók honlapjukon.
A fejlesztésekhez a GM320 és a GM862 mobil modemeket használom.